Haapsalus hukkus tulekahjus inimene

{{1642852200000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Haapsalus hukkus laupäeval toimunud elumaja tulekahjus inimene.

Häirekeskus sai kell 11.03 teate, et Haapsalu linnas Kase tänaval tuleb kahekorruselise maja katuse alt suitsu.

Esimesena sündmuskohale saabunud Haapsalu päästekomando päästjad alustasid suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Kell 12.08 leiti kustutustööde käigus hoonest hukkunud kuuekümnendates eluaastates mehe surnukeha.

Tulekahju tagajärjel hävines pool hoone teisest korrusest, pool sai tugevaid tule ja suitsukahjustusi.

Teada on, et majast oli varem elekter välja lülitatud, kuid paari päeva eest tagasi pandud. Päästeameti sõnul ei ole praegu veel tulekahju põhjust võimalik öelda.

"See elamine oli väga palju sodi ja kraami täis. Kahjuks ei oska öelda, mis seal võis põhjus olla," ütles päästeameti Haapsalu operatiivkorrapidaja Janek Hiiemäe "Aktuaalsele kaamerale".

Täpsemad tulekahju tekkepõhjused selgitab uurimine. Seda, kas hoones oli suitsuandur, on Hiiemäe sõnul raske välja selgitada.

"Ütleme niimoodi, et teine korrus on nii tugevalt hävinenud tulekahjus, et seda enam tuvastada meil ei olnud võimalik."

Päästeamet tuletab meelde, et töökorras suitsuandur on eluruumides kohustuslik ja aitab avastada tulekahju selle algfaasis ning annab võimaluse hoonest ohutult väljuda. Samuti on alates 2022. aastast kohustuslik hoonetes, kus on tahkeküttel küttekolded, vingugaasi anduri paigaldamine.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael, Juhan Hepner

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: