Venemaa tühistas Läti relvainspektorite visiidi

{{1643103180000 | amCalendar}}
Venemaa liikursuurtükk Valgevenes
Venemaa liikursuurtükk Valgevenes Autor/allikas: SCANPIX/Russian Defence Ministry/TASS

Läti esindajad pidid Euroopa Julgeoleku- ja Koostöörganisatsiooni (OSCE) relvastuskontrolli lepingute raames külastama Venemaad. Läti kaitseministeerium teatas teisipäeval, et Venemaa tühistas inspektorite visiidi.

"Venemaa keeldumise formaalseks põhjuseks olid koroonaviiruse epideemiast tingitud väljakutsed. Siiski tuleb märkida, et pandeemia pole mõjutanud Venemaa hiljutisi sõjalisi manöövreid," märkis Läti kaitseministeerium. 

"Koroonapiirangutega vabandamine viitab sellele, et Venemaal on midagi varjata ning Moskva ei soovi avaldada oma sõjalise tegevuse tegelikku ulatust ja kavatsusi, nagu nõuab OSCE koostöö," ütles kaitseminister Artis Pabriks. 

Kontrolli eesmärk oli külastada Brjanski ja Smolenski oblasteid. Eesmärk oli teha kindlaks neis piirkondades läbiviidava sõjalise tegevuse ulatus, eelkõige need, millest tuleb ette teatada Viini dokumendi raames, vahendas LSM

Läti ise võõrustas 2021. aasta lõpus mitu korda Venemaa inspektoreid. Riigis kehtisid siis ka karmid koroonapiirangud. 

Viini dokumendi raames võimaldavad OSCE liikmesriigid üksteisele ülevaate oma relvastusest ja isikkoosseisust ning lubavad tutvuda väeosade ja baasidega, samuti teavitavad kindlaksmääratud korras sõjalistest õppustest, kus osaleb teatud arv lahingutehnikat või sõjaväelasi. 

OSCE-sse kuulub 57 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: