USA 2021. aasta neljanda kvartali majanduskasv sööstis 6,9 protsendini

USA rahatähed.
USA rahatähed. Autor/allikas: kjgarbutt/Creative Commons

USA majanduskasv kiirenes eelmise aasta neljandas kvartalis järsult, kuna ettevõtted täiendasid ammendunud laovarusid ja riigis kasvas tarbimine. USA sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas 2021. aasta neljandas kvartalis aastases võrdluses 6,9 protsenti.

USA majandus kasvas 2021. aastal 5,7 protsenti. See on suurim kasv alates 1984. aastast. 2020. aastal kahanes majandus 3,4 protsendi võrra, mis oli suurim langus viimase 74 aasta jooksul. 

Majandusteadlased prognoosisid 2021. aasta neljanda kvartali SKP kasvuks 5,5 protsenti, vahendas Bloomberg

Eelmise aasta majanduskasvu soodustasid ulatuslikud fiskaalstiimulid ja madalad intressimäärad. USA föderaalreserv plaanib kevadel varaoste vähendada. 

"Majandus ei vaja enam püsivat kõrgetasemelist rahapoliitilist toetust, peagi on kohane intressimäärasid tõsta," ütles kolmapäeval föderaalreservi juht Jerome Powell. 

Laovarude täiendamine edendab prognooside kohaselt majanduskasvu ka 2022. aastal. Tarnehäiretega silmitsi seisvad ettevõtted täiendavad varusid, et pidada sammu kasvava nõudlusega. See aga laiendab riigis ka tööstustootmist. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: