Soome kaotab 31. jaanuaril EL-i sisepiirikontrolli

{{1643297940000 | amCalendar}}
Tervisekontroll Soome piiril.
Tervisekontroll Soome piiril. Autor/allikas: ERR

Soome valitsus otsustas neljapäeval, et Soome ja Schengeni ala riikidevaheline piirikontroll lõpeb 31. jaanuaril. Tervisekontroll piiril jätkub.

Soome kehtestas detsembri lõpus piirikontrolli Schengeni ala sisepiiridel. Reisijatelt nõuti piiril koroonapassi ja lisaks sellele koroonatesti negatiivset tulemust. Järgmise nädala esmaspäeval see lõpeb.

Alates 1. veebruarist peavad riiki sisenejad esitama tõendi, et nad on täielikult vaktsineeritud või viirust viimase poole aasta jooksul põdenud. Samuti sobib negatiivne koroonatest, mis pole vanem kui 72 tundi. Nõuded kehtivad kõigile, kes on sündinud enne 2006. aastat. 

Koroonatesti nõudmise piirang kaotatakse ka Schengeni alasse mittekuuluvatest EL-i riikidest tulijatele.

Väljastpoolt Schengeni ja EL-i ala saabuvad reisijad peavad tõestama täielikku vaktsineeritust koroonaviiruse vastu või haiguse läbipõdemist viimase poole aasta jooksul. Samuti peavad nad ette näitama negatiivse koroonatesti, mis ei tohi olla vanem kui 48 tundi, vahendas Helsingin Sanomat.  

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: