Öine tuisk tekitas enim probleeme maanteedel

Foto: Aleksander Krjukov/ERR

Öine lumetuisk jättis lumevangi arvukalt autosid, kohati oli samas kohas hanges korraga kümneid masinaid. Seekord jäid lumme kinni ka paljud kiirabi- ja politseiautod. Samas plekimõlkimisi ja murdunud puid oli kardetust vähem.

Tuisk tõi kõige rohkem tööd maanteedel. Maanteeinfo liinile helistati kaks ja pool korda rohkem kui tavaliselt laupäeva öösel. Üle saja korra tuli sõidukeid lumest välja tõmmata. Seekord sattusid hätta ka appitõttajad ise.

"Väga tihti, lisaks tavainimestele, tuli aidata kiirabi ja politseiametnikke, kes samuti kinni jäid," ütles häirekesakuse Ida keskuse juht Janek Murakas.

"Ega tegelikult ei ole palju vaja. Kui see lumi läheb natuke vesisemaks, siis kvartalisisesed teed ei ole prioriteet, mida öösel lahti lükata," ütles PPA Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse välijuht Tanel Pajumaa.

Kõige rohkem tööd oli paari tunni jooksul pärast keskööd. Kohati ukerdas lumes korraga mitukümmend masinat. Paaril korral läks appi ka kaitsevägi.

"Tapa lähedal, kus oli lõpuks pea 60 sõidukit kinni, sinna küll kaitsevägi jõudis kohale, selleks ajaks oli saanud teehooldaja juba ühe suuna vabaks. Aga kuna seal lähedal oli veel üks väljakutse, kus oli terve hulk sõidukeid kinni, siis kaitsevägi koos päästjatega reageeris sinna," kirjeldas Murakas.

Möödunud tormis polnud liiklusõnnetusi palju. Kannatada sai kaks inimest. Ka puid ja elektriliine lõhkus tuul seekord vähem kui varem.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: