Kehtna kutsekooli IT-õpilased saavad teha praktikat kaitseväes

Kaitsevägi alustas pilootprojektiga, mille käigus IT-eriala õppijad tulevad ajateenistusse küberväejuhatuses ja teevad sellega ühtlasi ära koolipraktika. Selleks sõlmisid kokkuleppe kaitsevägi ja Kehtna kutsehariduskeskus.

Hommikul kogunesid kutsealused koos saatjatega kaitseressursside ameti juurde. Oli suuremaid ja väiksemaid seltskondi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kehtna kutsehariduskeskuses IT eriala õpilased tulid kaitseväkke otse koolipingist. Ajateenistuse lõppemisel on noortel läbitud ka ainekavas nõutav praktika.

Küberväejuhatuse staabiallohvitser Kristo Pals ütles, et mõte sai alguse kaks-kolm aastat tagasi. "Kehtna kutsekooliga hakkasime läbi rääkima võimalusest, kas oleks võimalik ühildada praktika omandamist läbi ajateenistuse ja täna siis saabus esimene lend noormeestest, kes peaaegu terve kursusega tulid meile aega teenima. Ma ei tea, et seda oleks enne tehtud Eestis või kusagil välismaal," lausus Pals.

Võitlejad läbivad kõigepealt seitsme nädala pikkuse sõduri baaskursuse. Pärast seda algab neil IT-spetsialisti baaskursus.

"Nad õpivad kaitseväe IT-süsteeme ja nad hakkavad reaalses elus tegelema just kaitseväe IT-süsteemide haldamise, arendamise ja alalhoidmisega. Nad saavad väga hea praktilise ja teoreetilise baasi," rääkis Pals.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: