President andis üle noore haridustegelase preemiad

Foto: Mattias Tammet/Vabariigi Presidendi Kantselei

President Alar Karis andis teisipäeval üle noore haridustegelase preemiad.

Karis avaldas tunnustust teaduse populariseerijale Andres Juurele ning pedagoogile ja muusikule Riivo Jõgile.

Riigipea tunnustas reaalainete eripreemiaga õpetajat Joana Jõgelat.

Preemiate üleandmise järel toimus arutelu, kus laureaadid tõid Eesti hariduse tulevikust kõneldes esile vajadust pöörata veel rohkem tähelepanu Eesti õpetajate järelkasvule, mis on eriti valus probleem väljaspool Tallinna ja Tartut. Juur, Jõgi ja Jõgela avasid oma tegevust noorte huvi köitmisel ning arutasid kooli ja huvihariduse hea koostöö teemal.

Andres Juur on teaduse populariseerija ja AHHAA Teaduskeskuse juhatuse esimees ning Rakett 69 teaduslaagrite väljatöötaja ja korraldaja. Möödunud aastal toimus Eestis 600 Rakett 69 õpihuvilaagrit, mis andsid suure panuse noorte loodusteaduste, matemaatika ja tehnoloogiapädevuse kujunemisele. Juur tegeles Rakett 69 projekti koordineerimisega ja osales laagrite õpetajate koolitamises. Varem Juure toimetatud teadust populariseeriv telesaade Rakett 69 valiti 2012. aastal Euroopa parimaks haridussaateks. Samuti on ta korduvalt esinenud Eesti meediakanalites, jagades selgitusi keeruliste probleemide kohta teaduslikust vaatevinklist.

Riivo Jõgi dirigeerib Tallinna Politseiorkestrit ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestrit ning õpetab Viljandi, Nõmme ja Põlva muusikakoolides. Ta on pedagoog ja muusik, kelle töö haarab peamiselt just noori muusikuid ning kes tegeleb muusikahariduse arendamise ning uute õppe- ja töömeetodite kasutuselevõtuga.

Reaalainete eripreemia laureaat Joana Jõgela töötab Hugo Treffneri gümnaasiumis keemiaõpetajana ja Tartu Luterlikus Peetri koolis loodusõpetuse- ja keemiaõpetajana ning Tartu Ülikooli Keemia Instituudis üldise keemia õpetajana. Samuti on ta mitmete keemiaalaste õppevahendite looja ning otsib pidevalt uusi ja innovaatilisi lahendusi, kuidas keemiat õpilastele arusaadavaks ja huvitavaks teha.

Kõigi kolme preemia suurus on 5000 eurot ning need on mõeldud taotlemise ajal 35-aastasele või nooremale inimesele, kes on saavutanud Eesti hariduselus väljapaistvaid tulemusi, olgu siis õpetades, õppematerjale koostades või haridusuuendusi eest vedades.

Noore haridustegelase preemiat rahastavad Bolt ja Embach Ehitus ning noore haridustegelase reaalainete eripreemiat toetab Microsofti arenduskeskus Eestis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: