Esmaspäev toob taas lume ja lörtsi

Uus nädal algab keeruliste ilma- ja liiklusoludega. Esmaspäeval võib oodata lund ja lörtsi, päeval ulatub temperatuur nelja soojakraadini.

Ööl vastu esmaspäeva liigub lauge kõrgrõhuhari Eesti kohalt itta. Taani ja Norra vahel areneb uus madalrõhkkond ja liigub Skandinaavia kohale. Pöörise ees tõuseb tuul ning saartele jõuab tihe lume- ja lörtsisadu.

Esmaspäeval liigub süvenev madalrõhkkond Skandinaaviast Läänemerele ning lume- ja lörtsisadu levib üle terve maa, tuul tugevneb ja põhjustab mitmel pool tuisku. Pärastlõunaks õhumass soojeneb ning läänest ja lõunas tuleb ka vihma. Liiklusolud halvenevad.

Öö hakul sajab Ida-Eestis kohati kerget lund, esmaspäeva hommikuks jõuab saartele tihedam lumesadu. Tuul puhub läänest ja edelast 3-8 meetrit sekundis, hommiku poole pöördub lõunasse ja kagusse ning tugevneb. Külma on 1 kuni 7 kraadi, saarte rannikul on paiguti kraad sooja.

Esmaspäeva hommikul sajab Lääne- ja osaliselt ka Lõuna-Eestis lund, saartel ka lörtsi ning tuiskab. Puhub lõuna- ja kagutuul 5-11, saartel ja läänerannikul puhanguti 15-18 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -4 kraadist Virumaal kuni 1 soojakraadini saarte rannikul.

Päeval levib tuiskav lume- ja lörtsisadu üle maa. Lääne- ja Lõuna-Eestis sajab pärastlõunal ka vihma ning on jäidet. Tuul puhub kagust ja idast, õhtu poole lõunapoolsetes maakondades lõunast 6-11, puhanguti 15, saartel ja rannikul 18-23 meetrit sekundis. Õhutemperatuur tõuseb nullist kuni 4 soojakraadini.

Teisipäeval jõuab Eestisse põhjast külma ning lörtsi- ja vihmasadu asendub mitmel pool taas lumega, kuid õhtuks sadu eemaldub. Tugev tuul pöördub lõunakaarest põhjakaarde ning nõrgeneb õhtul. Öösel on plusskraadid, päeval õhk külmeneb.

Kolmapäev tuleb suurema sajuta, rahulik ja süvenevate miinuskraadidega, neljapäeva öö on külm, päeval jõuab Eestisse veidi niiskem ja soojem õhk ning pärastlõunal tibutab looderannikul veidi vihma. Õhutemperatuur tõuseb neljapäeval plusspoolele. Reede tuleb mitmel pool lörtsi- ja vihmasajuga ning tuuline.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: