Venemaa saadik ÜRO-s: Venemaa ei luba verevalamist Donbassis

Venemaa suursaadik ÜRO-s Vassili Nebenzia
Venemaa suursaadik ÜRO-s Vassili Nebenzia Autor/allikas: Scanpix/AP

Venemaa suursaadik ÜRO-s Vassili Nebenzia ütles ÜRO Julgeolekunõukogu erakorralisel istungil, et Venemaa ei luba korraldada Donbassis uut verevalamist.

"Me oleme avatud diplomaatiale diplomaatilise lahenduse nimel, kuid uut verevalamist Donbassis ei kavatse me lubada korraldada," ütles Venemaa suursaadik ÜRO-s Vassili Nebenzia julgeolekunõukogu istungil.

Nebenzia lisas, et Ida-Ukraina oli sõja lävel Ukraina sõjalise seiklushimu pärast, kuid seda ei saanud Venemaa lubada. Ta soovitas lääneriikidel järele mõelda ning hoiatas olukorra halvendamise eest Ukrainas.

Venemaa tegevust kritiseeris enamik julgeolekunõukogu liikmeid. Keenia ÜRO suursaadik Martin Kimani mõistis hukka trendi, et suurriigid rikuvad rahvusvahelist õigust kergemeelselt. Ta lisas, et multilateraalsus puhkab nüüd oma surivoodil.

Hiina suursaadik ÜRO-s Zhang Jun ütles, et kõik osalised peavad olema ettevaatlikud ning vältima igasuguseid samme, mis võivad pingeid õhutada. Tema sõnul tervitab ja julgustab Peking igat pingutust diplomaatilise lahenduse nimel.

Kaheksa liiget viieteistkümnest ÜRO Julgeolekunõukogu liikmest algatas erakorralise istungi Ukraina palvel.

Toimetaja: Tarmo Maiberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: