Tonga on taas maailmaga ühendatud pärast veealuse kaabli parandamist

Uus-Meremaa kaitseväe spetsialistid uurivad veealuse kaabli kahjustusi
Uus-Meremaa kaitseväe spetsialistid uurivad veealuse kaabli kahjustusi Autor/allikas: Scanpix/AP

Tonga taastas ühenduse maailmaga teisipäeval pärast seda, kui vulkaanipurskes ja hiidlaines kannatada saanud veealune kaabel parandati.

Laev nimega Reliance parandas 20 päeva 92 kilomeetri pikkust lõiku veealust fiiberkaablit, mis ulatub Fijini. Järgmiseks tööks on kavandatud Tonga saarte vaheline ühendus.

"Inimestel põhisaarel on ühendus praktiliselt kohe olemas," ütles Tonga Cable juht James Panuve uudisteagentuurile Reuters, kui parandamiseks toodud laev lõpetas viimase ühenduse taastamise. Panuve tänas teisi Vaikse ookeani saari, eeskätt Uus-Kaledooniat, mis pakkus vajalikkuses pikkuses kaablit, kui Tongal endal varud otsa lõppesid.

Tonga kooli kaplan Penisimani Akauola Tonga oli nende seas, kes sai sotsiaalmeedias teatada, et on esimest korda pärast jaanuari keskel tabanud katastroofi taas online-ühenduses maailmaga. "Esimene postitus Facebookis alates 15. jaanuarist! Nii õnnelik võimaluse üle! Malo Tonga Cable & Tonga valitsus!" kirjutas ta.

Reliance parandas 20 päeva 92 kilomeetri pikkust lõiku veealust fiiberkaablit, mis on 827 kilomeetrit pikk ja ulatub Tonga saarelt Fiji saareni.

Järgmine töö on parandada riigisisene kaabel põhisaare Tongatapu ja teiste saarekeste vahel. See töö võib aega võtta kuus kuni üheksa kuud, ütles Panuve.

Toimetaja: Tarmo Maiberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: