Tšehhi vaktsiinivastased on asunud Venemaad toetama

Vaktsiinivastaste meeleavaldus Tšehhi pealinnas Prahas.
Vaktsiinivastaste meeleavaldus Tšehhi pealinnas Prahas. Autor/allikas: SCANPIX / AFP / MICHAL CIZEK

Tšehhi koroonapiirangutevastased aktivistid on asunud avalikult toetama Venemaa agressiooni Ukraina vastu ning nende liidril on Moskvaga ärisidemed, kirjutab veebiväljaanne EurActiv.com teisipäeval.

"USA oma dollariga vajab sõda, Ukraina oma laguneva ja korrumpeerunud majandusega vajab patuoinast. Putin ei ole rumal, aga kui separatistlikes vabariikides toimub genotsiid, siis ei jää tal lõpuks midagi muud üle kui sekkuda," öeldi Tšehhi kõige populaarsema vaktsiinivastaste rühmituse Chcípl PES leheküljel sotsiaalmeedias, mida EurActiv vahendab. .

Tšehhi ajalehe Hospodářské noviny teatel oli lehekülje haldur postituse siiski mõni tund hiljem ära kustutanud.

"Mina olen Venemaa poolt," teatas populaarne vaktsiinivastane aktivist Patrik Tušl oma leheküljel, millel on 10 000 jälgijat.

Desinformatsiooniga võitleva küberaktivistide rühmituse Tšehhi päkapikud hinnangul on koroonaskeptikute rühmitused kiirelt muutumas Vene-meelseteks.

"Näeme kõigis desinformatsiooni kanalites jõulist pöördumist Venemaad toetama," seisab Tšehhi päkapike analüüsis. "Kvantitaviiselt ja kvalitatiivselt on Covid-19 teema taandumas," lisati samas.

Tšehhi uudistekanal Forum24 tõi ka välja, et koroonaskeptikute liikumise Chcípl PES liidril on mitmesuguseid erinevaid ärisuhteid Venemaal, kuid EurActic.com ei täpsustanud neid väiteid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: