Ukraina välisminister: võitleme oma maa eest

Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba Pentagonis
Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba Pentagonis Autor/allikas: SCANPIX/ZP/Lisa Ferdinando

Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba kutsus üles mõjutama Venemaa majandust jõuliselt agressiooniakti eest Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu. Kuleba tervitas USA Venemaa-vastaseid sanktsioone.

"Maailm peab reageerima kogu oma majandusliku jõuga, et karistada Venemaad nende kuritegude eest, mida ta on juba toime pannud, ja ennetama kuritegusid, mida ta kavatseb toime panna," ütles Kuleba ühisel pressikonverentsil USA välisministri Antony Blinkeniga Washingtonis.

"Lööge praegu Venemaa majandust ja lööge seda kõvasti," lisas Kuleba.

"Oleme Euroopa julgeoleku, aga ka rahvusvahelise rahu ja julgeoleku jaoks laiemalt kriitilises punktis," jätkas ta.

Seoses Moskva kahe Ida-Ukraina venemeelse separatistliku piirkonna iseseisvuse tunnustamisega ütles Kuleba, et tema riik "ei tunnista ega tunnista kunagi seda absurdi".

Kuleba süüdistas Putinit oma viimaste tegudega "maailmakorra ründamises".

"Plaan A on kasutada kõiki diplomaatia vahendeid Venemaa heidutamiseks ja edasise eskalatsiooni ärahoidmiseks," ütles Kuleba pressikonverentsil.
"Ja kui see ebaõnnestub, on plaan B võidelda iga tolli eest oma maast, igas linnas ja igas külas – võidelda loomulikult kuni võiduni."

Kuleba ütles, et Ukrainal ei ole plaanis evakueerida Ida-Ukrainas asuvaid Mariupolit ja Harkivi.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: BBC, CNN

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: