HTM tellib Tartu Ülikoolilt koroonaviiruse seireuuringuid vähemalt juulikuuni

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Alexandra Koch / Pixabay

Haridus- ja teadusministeeriumi kiitis heaks Covid-19 levimuse seireuuringu jätkamise 2022. aasta juulini, mis tellitakse Tartu Ülikoolilt.

"Uuringu rahastamiseks on haridus- ja teadusministeerium koostöös rahandusministeeriumiga esitamas valitsusele ettepanekut Covid-19 uuringute rahastamise jätkamiseks. Palume sellest tulenevalt Tartu Ülikoolil jätkata
seireuuringu läbiviimisega nii kiiresti kui võimalik," teatas HTM-i asekantsler Renno Veinthal kirjas Tartu Ülikoolile.

Ta lisas, et kuni valitsuse vastava otsuse langetamiseni garanteerib haridus- ja teadusministeerium seireuuringu kulude katmise.

Tartu Ülikool on riigi tellimusel alates 2020. aasta aprillist viinud läbi Covid-19 levimuse seireuuringut, mille eesmärk on koroonaviiruse tegeliku leviku ja antikehadega hõlmatuse väljaselgitamine Eesti elanike ja erinevate rahvastikurühmade seas.

Koroonaviiruse levik selgitatakse välja nii viirusinfektsiooni tunnustega kui ka sümptomiteta elanike seas. Sel moel saab hinnata üleriigilist nakkuse levikut erinevates rahvastikurühmades ja regioonides. Alates 11. veebruarist 2021 uuritakse ka koroonaviiruse antikehade olemasolu täiskasvanud elanikkonnas. Uuringus osalemine on vabatahtlik, valimisse sattunud inimestel on igal ajahetkel õigus keelduda küsitlusele vastamisest ja/või testimisest.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: