ÜRO peasekretär kutsus üles vaoshoitusele Ukraina kriisis

ÜRO peasekretär Antonio Guterres
ÜRO peasekretär Antonio Guterres Autor/allikas: SCANPIX/ZP/Luiz Rampelotto

Maailm seisab silmitsi viimaste aastate suurima ülemaailmset rahu ja julgeolekut ohustava kriisiga, kirjutas ÜRO peasekretär Antonio Guterres Twitteris, lisades, et on sügavalt mures Ukraina olukorra halvenemise pärast.

Guterres kutsus üles vaoshoitusele ja ratsionaalsusele, et leevendada kasvavat pinget, alustades dialoogi ja läbirääkimisi vaidluste rahumeelseks lahendamiseks.

"Praegusel kriitilisel hetkel kutsun üles viivitamatule relvarahule ja õigusriigi taaskehtestamisele. Vajame vaoshoitust ja mõistust. Me vajame praegu deeskalatsiooni. Kutsun kõiki üles hoiduma tegudest ja avaldustest, mis võiksid selle ohtlikuks muuta. on viimane aeg pöörduda tagasi dialoogi ja läbirääkimiste teele," ütles Guterres.

ÜRO juht tegi selle märkuse pärast seda, kui Venemaa president Vladimir Putin kirjutas esmaspäeval alla kahele dekreedile, millega tunnustatakse Luganski Rahvavabariiki (LPR) ja Donetski Rahvavabariiki (DPR) iseseisvate riikidena.

"Olen mures rahuvalve kontseptsiooni väärastumise pärast. Kui ühe riigi väed sisenevad teise riigi territooriumile ilma selle nõusolekuta, ei ole nad erapooletud rahuvalvajad. Nad ei ole üldse rahuvalvajad," kirjutas Guterres.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: Reuters, Twitter

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: