Westholmi gümnaasiumi arhitektuurivõistluse võitis AB Ansambel

Tallinna Jakob Westholmi gümnaasiumi juurdeehituse arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo AB Ansambel kavandiga "Jacob", mille autorid on Toivo Tammik, Veiko Vahtrik. Ehitus peaks algama järgmisel aastal.

1940. aastal valminud maja on Westholmi gümnaasiumile kitsaks jäänud, lisaks on kooli algklassid õppinud juba 17 aastat Luise tänava koolimajas ajutistes tingimustes. Juurdeehitus lahendab muuhulgas algkooli, spordikeskuse, loodusteaduse ja tehnoloogia, teater-muusika-kino ning õpetajate ruumide vajadused.

Vana ja uus hoone on kavas ühendada omavahel galeriidega. Uue hoone ehitusprojekt peaks valmima 2023. aastaks ja juurdeehitus peaks kava kohaselt valmima 2024. aasta lõpuks.

Arhitektuurivõistluse algatas Tallinna linnavaraamet koos Tallinna strateegiakeskuse ja arhitektide liiduga mullu septembri lõpul. Ideekonkursi preemiafond oli kokku 41 000 eurot ja võistlusele esitati tähtajaks 11 kavandit.

Žürii esimees ja Jakob Westholmi gümnaasiumi direktor Rando Kuustik nentis, et töö lähteülesanne ja asukoht oli keeruline, mis esitas väljakutseid ja nõudis võistlejalt põhjalikku tööd ja süvenemist kooli spetsiifikasse.

Tallinna abilinnapea Madle Lippuse sõnul tekib hoone ümber tekib sidus ja huvitav ruum, lahendus arvestab ilmakaartega ja loob õuesõppe võimalused ning turvalise koolihoovi. "Juurdeehituse fassaadid lähtuvad rohepöörde eesmärkidest, mida täiendavad katusele planeeritud päikesepaneelid," ütles Lippus. "Loodame tänavu aprillis sõlmida kooli juurdeehituse projekteerimislepingu, nii et projekt valmiks ja ehitusega saaks alustada järgmisel aastal."

Arhitektuurivõistluse žüriisse kuulusid Jakob Westholmi gümnaasiumi direktor Rando Kuustik, Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja asetäitja Oliver Alver, Tallinna ruumiloome kompetentsikeskuse arhitekt-linnaplaneerija Kevin Villem, Tallinna linnavaraameti ehitus- ja hankeosakonna juhataja Veljo Lobjakas ning arhitektide liidu esindajad Katrin Koov ja Kaur Talpsep. Lisaks kaasati hindamisele linnavalitsuse ametnikke ja eksperte.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: