Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis aastaga ligi 27 protsenti

Inflatsiooni mõjutab hinnatõus toiduainete tootmises.
Inflatsiooni mõjutab hinnatõus toiduainete tootmises. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis tänavu jaanuaris võrreldes 2021. aasta detsembriga 2,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta jaanuariga 26,6 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit detsembriga võrreldes enam hinnatõus toiduainete, elektriseadmete, metalltoodete, kütteõlide ja kemikaalide tootmises. "Vastupidist mõju avaldas hindade langus elektrienergia tootmises," lisas Šokman.

Eelmise aasta jaanuariga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete, metalltoodete ning toiduainete tootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes jaanuaris võrreldes detsembriga 2,5 protsenti. Kõige rohkem tõusid hinnad naftasaadustel, metall- ja pabertoodetel ning mäetööstuses. Hind langes enim elektrienergia ekspordis. Võrreldes 2021. aasta jaanuariga suurenes ekspordihinnaindeks 22,1 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas jaanuaris võrreldes detsembriga 1,2 protsenti. Enim tõusid hinnad naftasaadustel, paberitoodetel ja mäetööstuses. Hind langes enim elektrienergia impordis. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 25,4 protsenti.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, ekspordi- ja impordihinnaindeks (2010 = 100) Autor/allikas: Statistikaamet

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: