USA välisminister saabub järgmisel nädalal Eestisse visiidile

Antony Blinken
Antony Blinken Autor/allikas: SCANPIX/AP PHOTO/Elizabeth Frantz

USA välisminister Antony Blinken alustab neljapäeval visiite Euroopasse, külastades järgmisel nädalal selle käigus ka Eestit.

USA välisministeerium teatas kolmapäeval, et Blinkeni ringreis kestab 3. märtsist kuni 8. märtsini.

Ministeerium selgitas, et visiitidel jätkuvad USA ulatuslikud konsultatsioonid ja tegevuse koordineerimine NATO liitlaste ja Euroopa partneritega Venemaa sõja tõttu Ukrainas.

Blinkeni reis algab visiidiga Brüsselisse, kus ta osaleb NATO välisministrite kohtumisel, kohtub Euroopa Liidu liidritega ning osaleb G7 ministrite kohtumisel. Ta peab ka eraldi kohtumisi kolleegidega, et arutada ülemaailmset vastust Venemaa invasioonile Ukrainasse.

5. märtsil läheb Blinken edasi Poolasse, kus kohtub sealsete riigijuhtidega. Poolast reisib ta edasi Moldovasse.

6. märtsil külastab Blinken Leedut, 7. märtsil Lätit.

8. märtsil saabub ta Tallinna. Eestis on Blinkenil kavas kohtumine president Alar Karise, peaminister Kaja Kallse ja välisminister Eva-Maria Liimetsaga.

Oma visiitidel Balti riikidesse kavatseb Blinken arutada riikide "ühiseid jõupingutusi Ukraina aitamiseks, NATO heidutuse ja kaitse tugevdamiseks, demokraatia ja inimõiguste edendamiseks ning süvendada majanduslikku ja energeetikaalast koostööd".

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus USA kolleegiga ka veebruari keskel visiidil Washingtoni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: