USA välisminister tunnustas Poola panust Ukraina julgeolekusse

USA välisminister Antony Blinken tunnustas Poola pingutusi Venemaa vastu, öeldes, et Varssavi panus on suur Ukrainale julgeolekuabi andmisel. Poolas on pärast sõja puhkemist kasvanud USA sõdurite arv 10 000 inimeseni.

"Kohtume kahe riigi ajaloolise sõpruse ühel kõige kriitilisemal momendil. Poola ja USA on liitlaste ja partneritena koos seisnud mitmetes väljakutsetes. Need ideaalid, mis meid seovad, vabadus, demokraatia, rahu, julgeolek, on siin piirkonnas niimoodi ohus nagu ei kunagi varem alates teisest maailmasõjast," ütles Blinken.

"Poola inimesed teavad, kui tähtis on vabaduse kaitsmine. Niisamuti ameeriklased ja seisame koos nii nagu oleme koos olnud toeks Ukrainale ja Venemaa provotseerimata, lubamatu ja ettekavatsetud invasiooni vastu," sõnas Blinken.

Ukraina piirilt vaid sajakonna kilomeetri kaugusel Rzeszowis toimunud kohtumise eesmärk oli arutada julgeoleku ja humanitaarabi andmine Ukrainale.

Poola välisminister Zbigniew Rau kinnitas, et riik jätkab põgenike vastuvõtmist. ÜRO hinnangul on sõja eest põgenenud 1,3 miljonit inimest.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: