Pühapäeval võib oodata veidi lund ja lörtsi

Foto: Juhan Hepner/ERR

Pühapäeva hommikul võib sadada veidi lund või lörtsi, päeval ulatub õhutemperatuur viie soojakraadini.

Pühapäeval taandub Lõuna-Skandinaavias valitsenud kõrgrõhkkond Poola kohale ja laguneb. Selle järel liigub madalrõhkkond Lapimaalt kagu suunas. Läänemeremaades toob see kaasa kord pilvisema, kord selgema taeva. Kohati on ka kerge lumesaju võimalus.

Esmaspäeval liigub Soomest üle Eesti järgmine madalrõhulohk, mis võib öösel kaasa tuua nõrka lumesadu suunaga põhjast kagusse. Hommikuks on sadu taandunud Kagu-Eesti piiri taha ning taevas läheb järk-järgult selgemaks.

Ööl vastu pühapäeva on muutliku pilvisusega ja olulise sajuta ilm. Enne südaööd puhub edela- ja läänetuul. Pärast keskööd lääne- ja loodetuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 1 kuni -7 kraadi, Kagu-Eestis -10 kraadi.

Pühapäeva hommik pilvkattesse suuri muutusi ei too. Üksikutes kohtades võib sadada veidi lund või lörtsi. Puhub lääne- ja loodetuul 4-9, põhjarannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni -4 kraadi, saartel ka 0 kraadi.

Päev on samuti muutliku pilvisusega. Ennelõunal võib paiguti sadada ka veidi lund või lörtsi. Keskpäevast alates läheb loode poolt selgemaks. Puhub lääne- ja loodetuul 4-10 m/s, puhanguti kuni 14 meetrit. Õhutemperatuur on 1 ja 5 soojakraadi vahel.

Uus nädal algab sarnaste ilmaoludega. Esmaspäeval ja teisipäeval on taevas osaliselt pilves, vahepeal piilub ka päike, paiguti võib tulla pisut lund või lörtsi. Kolmapäevast hakkab taevas selginema ning neljapäeval lubab taas päikesepaistelist ilma.

Temperatuurid on nädala alguses nullis, kuid teisipäevast alates iga päev kerges miinuses. Öised temperatuurid jäävad samuti igapäevaselt miinuspoolele.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: