Anton Aleksejev: Irpin on Kiievile sama lähedal kui Viimsi Tallinnale

{{1646634000000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Öö Kiievis oli enam-vähem rahulik, kuigi kuulda oli õhuhäiret. Äärlinnades, nagu Irpinis on aga lahingud, rääkis ERR-i ajakirjanik Anton Aleksejev Kiievist.

"Irpin, kus käisime paar päeva tagasi, on muutunud lahinguväljaks. Ma ei tea, kas kõik tsiviilelanikud, kes seal olid, said põgeneda. Täna kavatseme minna Brovarski rajooni. Räägiti, et vastane on sinna juba saabumas, aga see on väga suur piirkond, et niisama venelaste kätte langeda," rääkis Aleksejev "Terevisioonis".

Venelaste poolt tõsiselt pommitada saanud Irpin on Kiievile sama lähedal kui Viimsi Tallinnale, ütles Aleksejev. "Irpini lahingtsoonist Kiievi kesklinnani on 30 kilomeetrit, Kiievi linnapiirini kaks kilomeetrit," täpsustas ta.

Aleksejevil pole täpseid teadmisi ukrainlaste sõjalisest tehnikast. "Ei meie ega meie kolleegid ole jõudnud filmida sõjaväetehnikat. Ukraina sõjavägi seda ka ei taha: nad ütlevad, et ärge aidake vaenlast. Seega me ei tea, kui palju on neil tehnikat. Eile siiski nägin ukrainlaste õhutõrjemasinaid, ja kui Iskanderid ei kuku Kiievile, siis on see tänu nendele masinatele."

Operaator Kristjan Svirgsden lisas Raadio 2 saates "Hommik!", et Kiievis on olukord veel suhteliselt rahulik, kuigi põhja pool käivad ägedad lahingud. "Öösiti kuuleb nii sissetulevaid mürske kui ka väljaminevaid. Lahingud käivad," nentis ta.

Svirgsden ütles, et tema ja Aleksejevi moraal on kõrge. "Just eile käisime linnast lõuna pool ja varustasime ennast jälle toiduga. See on vähim, mis me teha saame – olla siin ja näidata maailmale, mis siin tegelikult toimub," lausus Svirgsden. "Täiesti võimalik on toitu saada. Mida rohkem linnast välja, seda suurem toiduvalik. Isegi kütust on võimalik saada siin linnas, nii et meie liikumine ei ole piiratud."

Toimetaja: Mari Peegel, Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: