Liitlased kasutavad Ukrainale relvade saatmiseks salajast lennuvälja

USA kaitsevägede ülemjuhataja Mark Milley.
USA kaitsevägede ülemjuhataja Mark Milley. Autor/allikas: mil.ee/rms Karl Kraus

Ukraina piiri lähedal asub lennuväli, mida lääneriigid kasutavad relvade saatmiseks Ukrainasse. Lennuvälja külastas eelmisel nädalal ka USA kaitseväe ülemjuhataja kindral Mark Milley, kirjutab CNN.

Avalikkuse eest salajas hoitav lennuväli on saanud relvasaadetiste keskuseks, ütles CNN-ile USA kaitseministeeriumi ametnik.

Milley külastas lennuvälja eelmisel nädalal ning kohtus seal sõjaväelaste ja lennuvälja personaliga ning sai ülevaate relvasaadetistes. Lennuväli on praegu tihedas kasutuses, mõnel päeval tõuseb sealt õhku 17 lennukit, mis on lennuvälja võimete piir.

Lennuvälja asukoht hoitakse saladuses, et kaitsta relvasaadetisi. Seni pole Venemaa saadetisi rünnanud, kuid olukord võib muutuda, kui Vene väed jõuavad sügavamale Ukrainasse.

USA ja tema NATO liitlased on seni saatnud Ukrainale 17 000 tankitõrjeraketti ja 2000 õhutõrjeraketti, ütles kaitseministeeriumi ametnik CNN-ile.

USA Euroopa operatsioonide keskus EUCOM on üks saadetiste peaorganiseerijaid koos Euroopa liitlastega.

Venemaa sissetungist alates on 14 riiki saatnud Ukrainale kaitseabi, nende hulgas mitmed riigid, kes varem pole relvaabi andmisega silma paistnud, kirjutab CNN.

Suur osa USA eraldatud 350 miljoni suurusest kaitseabist on juba Ukrainasse jõudnud, ütles ametnik. Viimane kolmandik abist peaks jõudma Ukrainasse lähipäevil või -nädalail.

Abiks saadetud relvasüsteeme suudavad Ukraina väed kasutada, viimased õppused toimusid detsembris ja jaanuari alguses, märkis kaitseministeeriumi ametnik.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: CNN

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: