Abiellumisavaldust saab peagi esitada veebis

Pulmad
Pulmad Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kui seni on Eestis saanud abiellumisavaldust esitada ainult perekonnaseisuametisse kohale minnes, siis selle aasta lõpust võivad soovijad esitada avalduse ka veebis.

Siseministeerium on jaanuari lõpus algatanud eelnõu perekonnaseisutoimingute seaduse muutmise seaduseks, mille kohaselt saaks tulevikus abiellumisavaldust esitada ka digiallkirjaga kinnitatult veebis. 

"Abielu sõlmimise aja ja koha lepivad abiellujad kokku abielu sõlmiva ametniku või vaimulikuga. Kokkulepitud aja ja koha märgib ametnik või vaimulik abiellumisavaldusele või teatab selle abiellujatele kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis," täpsustatakse eelnõus.

Sarnaselt abiellumisega saaks eelnõu järgi esitada veebis ka abielulahutuse avaldust.

"Kui abikaasad esitavad digitaalallkirjaga kinnitatud abielulahutusavalduse, valivad nad abielu lahutamise koha ja soovitud abielulahutuspäeva turvalises veebikeskkonnas. Ametnik teatab abielulahutuspäeva abikaasadele kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis," kirjutatakse eelnõus.

Neti teel abiellumisavalduse esitamine võiks eelnõu järgi alata selle aasta 1. detsembril, lahutusavalduste esitamine aasta hiljem, 1. detsembril 2023.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: