EL valmistub kehtestama veel ühte sanktsioonidepaketti

Euroopa Liidu lipp ja Ukraina lipp
Euroopa Liidu lipp ja Ukraina lipp Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liit on ette valmistamas veel ühte sanktsioonidepaketti Ukrainas alustatud sõja eest, mille sihtmärgiks oleksid Vene oligarhid ja poliitikud ning kolm Valgevene panka.

Ettepaneku uute sanktsioonide kehtestamiseks kiitis Euroopa Komisjon heaks teisipäeva hommikul ning õhtul hakkavad neid arutama liikmesriikide suursaadikud, ütlesid informeeritud allikad uudisteagentuurile Reuters.

Piirangute pakett näeb ette kolme Valgevene panga eemaldamist üleilmsest ülekannete infosüsteemist SWIFT, veel mitme Vene oligarhi ja parlamendiliikme panemist Euroopa Liidu sanktsioonide alla.

Kava näeb ette ka embargot laevanduses kasutatava varustuse ja tarkvara ekspordiks Venemaale ning esitab juhised krüptovääringute jälgimiseks, et hoida ära nende kasutamine EL-i sanktsioonidest möödahiilimiseks.

Euroopa Liidu riigid on seni kinnitanud komisjoni esitatud sanktsioonid Venemaale ja Valgevenele ilma igasuguste muudatusteta.

Kui senised sanktsioonid on olnud sihitud mitmesaja Vene parlamendi alamkoja liikme vastu, kes toetasid Ukraina separatistlike Luganski ja Donetski piirkondade riigina tunnustamise poolt, siis nüüd on sihtmärgiks ka Vene parlamendi ülemkoja liikmed.

Lisaks plaanib EL laiendada ka ekspordikeeldu, mis puudutab peamiselt merenduses kasutatavat kõrgtehnoloogiat. Selle eesmärk on survestada Vene kaubalaevandust, ütles üks allikas Reutersile.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: