Hiina kompartei tahab riigis suurendada energiajulgeolekut

Hiina kommunistlik partei
Hiina kommunistlik partei Autor/allikas: SCANPIX/AFP/LEO RAMIREZ

Hiina tahab Ukraina sõja tõttu suurendada oma energiajulgeolekut. Hiina kommunistlik partei lubas laiendada teraviljatootmist ja suurendada energiavarusid.

Kompartei juht Xi Jinping hoiatas hiljuti, et maailm on jõudmas "uude tormiliste muutuste perioodi." Xi lubas oma kõnes parandada Hiina toiduga varustamist. 

"Toiduga kindlustatuse küsimuses pole ruumi vähimalgi määral lõõgastumiseks. Ei tohi arvata, et kuna oleme industrialiseerunud, siis pole see enam probleem. Samuti ei tohiks loota selle lahendamisel rahvusvahelistele turgudele," ütles Xi. 

Xi väitis, et Peking peab tagama riigis iseseisva toiduga varustatuse. Xi nõudis, et riigil peab olema vähemalt 110 miljonit hektarit põllumaad. 

Kompartei kõrge ametnik Lian Weiliang ütles, et Peking suurendab riigis ka elektritootmist. 

"Keskendume tootmisvõimsuste suurendamisele. Ehitame kõrbetesse suuri tuuleenergia jaamu. Suurendame oluliselt ka teisi jõuallikaid. Suurendame investeeringuid uute nafta ja gaasi projektide arendusse, suurendame ka naftatootmist," ütles Weiliang. 

Hiina tahab riigis suurendada sisetarbimist. Pekingi suhted lääneriikidega halvenevad, riiki räsib ka koroonaviiruse epideemiast tingitud piirangud. 

"Rahvusvaheline olukord muutub üha rohkem. Sajandi sügav muutus ja kord sajandis esinev pandeemia on omavahel põimunud. Globaliseerumine väheneb, suurriikide tegevus muutub järjest intensiivsemaks," ütles Xi. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: