Ukraina väitel lubas Valgevene Vene rakettide liikumist oma raudteel

Raudtee
Raudtee Autor/allikas: ERR

Valgevene lubas oma raudteel Vene rakettide liikumist, ütles Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu juurde kuuluv desinformatsiooni vastu võitlemise keskus.

"Samas ei vasta transporditingimused ühelegi ohutusreeglile. See on täis arvukate ohvritega plahvatusi," hoiatas keskus.

Interfax kirjutab, et keskuse väitel veetakse mööda Valgevene raudteed Totška-U rakettide, Grad ja Smertši rakettide, Iskanderi rakettide ja tiibrakettide põhiosi ilma korraliku märgistuseta poolavatud vagunites.

Keskuse hinnangul on lisaks plahvatusohule ka raudteesõja oht raudteetaristule praeguse Valgevene valitsuse vastaste patriootide poolt.

"Neil tingimustel keelduvad vedurimeeskondade töötajad massiliselt töötamast. Valgevene ühiskond peaks nõudma võimudelt sõjaväeešelonide koos varustusega liikumise keelamist üle Valgevene territooriumi. Vene laskemoona transportijatest saavad samuti kuriteo osalised," ütles Ukraina valeinfo vastu võitlemise keskus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: