Kallas ja Laanet osalevad Ühendekspeditsiooniväe kohtumisel Londonis

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallas ja kaitseminister Kalle Laanet osalevad Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnsoni kutsel 14.-15. märtsil Ühendekspeditsiooniväkke kuuluvate riikide kohtumisel Londonis.

Kohtumise eesmärk on leida võimalusi, kuidas Ühendekspeditsiooniväe (JEF) riigid saavad kõige tõhusamalt Ukrainat toetada.

Samuti arutatakse, kuidas tihendada kaitsekoostööd Põhjalas, Põhja-Atlandil ja Läänemere piirkonnas ning tõsta Ühendekspeditsiooniväe võimekust senisest operatiivsemalt meie piirkonna julgeoleku tagamisse panustada. 

Ühendekspeditsioonivägi on Ühendkuningriigi juhitud kaitsekoostööformaat, kuhu lisaks Ühendkuningriigile kuuluvad Eesti, Holland, Läti, Leedu, Norra, Rootsi, Soome, Taani ja Island.

Ühendekspeditsiooniväel on tähtis roll Läänemere piirkonna heidutus- ja kaitsehoiakus nii poliitilises kui kaitsealases võtmes.

JEF on valmis kiirelt reageerima merel, maal ja õhus. Kriisiolukorras on JEFi esmane roll kiire reageerimine ja väesiire, millest tulenevalt on oluline osalejate riikide vahel koos tegutsemisvõime tõhustamine.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: