Õnnetuses kahjustatud rongi graafikust välja jäämine sõiduplaani ei mõjuta

Rongid
Rongid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud nädalal liiklusõnnetuses kannatada saanud Elroni rongi remondi võimalikkus selgub ekspertiisi käigus. Esialgu ühe rongi kõrvale jäämine liinirongide graafikut ei mõjuta.

Elroni juhatuse esimees Lauri Betlema sõnul viib politsei reedel Tartumaal toimunud liiklusõnnetuse osas läbi uurimise.

"Lisaks alustame hindamisega reisirongi kahjude ja rongi remondi võimalikkuse osas. Kas ja mis ajaraamis saab õnnetuses kahjustada saanud rongi taastada, selgitab välja ekspertiis," ütles Betlem.

Betlema sõnul esialgu ühe rongi kõrvale jäämine rongigraafikut ei muuda. "Kuna igapäevaselt on üle Eesti kasutuses kogu Elroni rongipark, siis kindlasti avaldab iga liinilt kõrvale jääv rong mõju sõiduplaani planeerimisele. Täna toimuvad kõik reisid graafikujärgselt ja sõiduplaanides muudatusi ei ole," sõnas ta.

Elron kasutab liinide katmiseks reserviks plaanitud ronge.

11. märtsil peale kella 17.30 juhtus Tartust Valga poole liikunud reisirongiga õnnetus, milles rong paiskus rööbastelt ning kaheksa inimest sai viga.

2018. aasta veebruaris Kulna rongiõnnetuses kannatada saanud Elroni elektrirong oli vigastuste tõttu remondis poolteist aastat ning liinilt eemal kokku ligi kaks aastat. Tööde kogumaksumus oli 2,34 miljonit eurot, mille hüvitas kindlustus.

Eesti tellis 56,2 miljoni euroga Škodalt kuus uut kahesüsteemset elektrirongi, mis peaksid liinile jõudma 2024. aasta lõpul.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: