Covid-19 haigestumine väheneb ka vanemaealiste seas

Haigestumus vanusegrupiti 2022. aasta 9. ja 10. nädalal
Haigestumus vanusegrupiti 2022. aasta 9. ja 10. nädalal Autor/allikas: Terviseamet

Möödunud nädala andmete põhjal on Covid-19 haigestumine Eestis langustrendis ning haigestumine väheneb kõigis vanuserühmades, seal hulgas vanemaealiste seas, mis annab lootust ka haiglaravi vajajate hulga vähenemiseks lähinädalatel.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul lisandus eelmisel nädalal pea 15 000 uut haigusjuhtu ning võrreldes üle-eelmise nädalaga on registreeritud nakatunute arv ligi 34 protsendi võrra langenud. Nakatamiskordaja R langes 0,75 peale.

Sel nädalal võib oodata keskmiselt umbes 1400 nakatunut päevas ja veidi alla 10 000 nakatunu nädalas

Sepa sõnul on viimase 14 päeva haigestumus langustrendis kõikides maakondades, suurimat langust täheldati Lääne-Virumaal.

Eelmise nädala andmete põhjal vähenes haigestumine kõikides vanusrühmades. Suuremat vähenemist täheldati 25–29-aastaste, 40–44-aastaste ja 45–49-aastaste seas. Sepa sõnul on näha haigestumise langust ka vanemaealiste hulgas, mis lubab prognoosida, et järgnevatel nädalatel näeme langust ka hospitaliseerimistes.

Eelmisel nädalal vajas haiglaravile paigutamist 496 inimest, võrreldes nädal varasemaga vähenes hospiltaliseeritus 9,6 protsendi võrra. Terviseameti ülevaate järgi püsib hospitaliseerimine pigem stabiilsena.

Möödunud nädalal suri 57 inimest vanuses 43–95 aastat, keskmine vanus oli 79 eluaastat. Vaktsineerimata oli neist 41 inimest ehk 72 protsenti. Vaktsineerimiskuur oli lõpetatud 16 inimesel vanuses 43–91 eluaastat. Kõikidel olid erinevad kaasuvad haigused või seisundid, lisas terviseamet.

Haiglaravi vajavate inimeste arv peaks hakkama sel nädalal rohkem langema, järgmiseks nädalaks võib oodata kuni 550 patsienti haiglas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: