Pärnu politseis alustasid tööd sõjapõgenikud Ukrainast

Foto: ERR

Pärnu politsei teenindussaalis polnud neljapäeval kella kolme ajal meeletuid rahvamasse, aga praegu ongi inimesed harjunud aega broneerima, et mitte mõttetult järjekorras seista. Et ukrainlastel toimingud kiiremini läheksid, abistavad neid reedest kaasmaalased Inessa Kravtšenko ja Jelena Zasadnjuk.

"Tulin registreerima, andma sisse elamisluba, tutvusin siin toredate inimestega - väga toredatega, teil on väga soe rahvas - ja nemad kutsusid mind siia. Hakkan neid siin abistama, ukrainlasi esmajärjekorras ja teisigi, kes soovivad abi.
Tahan oma soojuse ja headuse anda inimestele," rääkis Inessa Kravtšenko AK-le.

Teine uus juhendaja Pärnu teeninduses, Jelena Zasadnjuk, otsis samuti võimalust kusagil aidata või leida mingit tööd, sest kodus on väga raske istuda.

"Ja sain teada, et siia vajatakse kaastöölisi ja palusin end siia tööle võtta. Homme on esimene päev. Olen ärevuses, aga püüan aidata, kuidas saan," rääkis Zasadnjuk.

Politseis sai peatselt pärast esimeste põgenike saabumist selgeks, et hädasti on vaja ukraina keelt kõnelevate inimeste abi.

"See loob ju väärtust ka neile inimestele, kes tulevad meie teenindussaali ajutise kaitse taotlust esitama, ja neid võtab vastu oma inimene. Inimene, kes on selle protsessi ise kõik läbi teinud ja saab toetada ja abistada," rääkis PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Annika Pärna.

Esmased tööülesanded tehakse uutele töötajatele jooksvalt selgeks. "Nende tööks saabki olema abistamine digikioski juures, foto ja allkirjanäidise ja sõrmejälgede hõivamisel, samas ka broneeritud aja aktiveerimisel. Ja palju on ka Ukraina inimesi, kes tulevad küsima informatsiooni," sõnas Pärna.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: