Putin esitas Nabiullina uuesti Vene keskpanga juhi kohale

Vene keskpanga president Elvira Nabiullina
Vene keskpanga president Elvira Nabiullina Autor/allikas: SHAMIL ZHUMATOV / REUTERS / SCANPIX

Venemaa president Vladimir Putin esitas Vene keskpanga senise juhi Elvira Nabiullina kolmandaks ametiajaks parlamendile kinnitamiseks, ehkki eelmisel nädalal levisid kuuldused tema soovist ametist lahkuda. Otsuses nähakse Putini soovi hoida tunnustatud tehnokraadi abil Venemaa sanktsioonidest räsitud majandust kindlama juhtimise all.

Vene riigiduuma arutab Nabiullina kandidatuuri 21. märtsil.

Putini endine majandusnõunik Nabiullina sai üllatuslikult ametisse 2013. aasta, olles esimene naine sel kohal. Tema praegune ametiaeg saab läbi juunis ning uueks ametiajaks tuleb ta esitada hiljemalt 24. märtsil.

Eelmisel nädalal hakkasid liikuma kuuldused, et Nabiullina on esitanud avalduse ametist tagasiastumiseks, kuid presidendi pressiesindaja lükkas need väited tagasi. Väidetavalt olevat Nabiullina öelnud peaminister Mihhail Mišustinile, et sooviks ametist lahkuda.

Venemaa rahandus on pärast rünnakut Ukrainale sattunud lääneriikide kehtestatud sanktsioonide tõttu väga keerulisse olukorda, Vene valuutareservid välismaal on külmutatud, keskpank on tõstnud intressimäära, inimeste valuutahoiuste väljavõtmisele on seatud administratiivsed piirid, Vene rahandusinstitutsioonid on suuresti muust maailmast ära lõigatud, reitinguagentuurid on alandanud Venemaa krediidireitingut.

Reedel teatab Nabiullina Venemaa keskpanga uued intressiotsused, kuid pank on juba ette teada andnud, et pangajuht pressikonverentsi ei anna.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: