Vene keskpank jättis intressimäära samaks, rubla kurss püsib

Vene keskpanga peahoone Moskvas.
Vene keskpanga peahoone Moskvas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaa keskpank jättis reedel tehtud otsusega baasintressimäära 20 protsendile, mis on sama tase, kuhu see veebruari lõpus tõsteti. Vene rubla kurss otsuse järel oluliselt ei muutunud.

Vene keskpanga otsust jätta intress samale tasemel, kuhu see Ukraina ründamise ja sanktsioonide kehtestamise järel ohtu sattunud majanduse stabiliseerimiseks tõsteti, prognoosis enne reedet ka enamik analüütikuid.

Vene keskpank hoiatas küll riiki sel aastal tabada võiva inflatsiooni kiirenemise ja majanduslanguse eest, kuid ei esitanud selle kohta numbrilisi hinnanguid.

Rubla kurss küll nõrgenes dollari suhtes 1,2 protsendi võrra päeva jooksul (olles lõuna ajal 104 rubla dollari eest) ning euro suhtes isegi tugevnes 0,1 protsendi võrra (114 rubla euro kohta), kuid need on väga väikesed muutused arvestades varasemaid kursi kukkumisi, märkis uudisteagentuur Reuters.

Veel kuu tagasi maksis üks dollar 76 ja euro 85 rubla.

Rubla kursile mõjus toetavalt ka Vene rahandusministeeriumi reedene teade, et sel nädalal tehtud 117 miljoni dollarine ülekanne kahe eurovõlakirja intresside eest on makset vahendava Citibanki kontole jõudnud. Kui Venemaa ei oleks oma välisvaluutareservide külmutamise tõttu suutnud makset teha, oleks turud riigi maksejõuetuks tunnistanud.

Täpsemat infot Vene majanduse olukorra kohta ei ole siiski võimalik teada saada, kuna Vene aktsiabörs on pärast Ukraina ründamise algust, alates 28. veebruarist olnud suletud.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: