Viimsi keskuse ringristmikul algab remont

Viimsi keskuse ristmik.
Viimsi keskuse ristmik. Autor/allikas: Minupilt.err.ee/Tõnis Rebane

Viimsi keskuse ringristmik rekonstrueeritakse kevadel algavate ehitustööde käigus ümber kaherajaliseks turboringristmikuks, teatas transpordiamet. Tööd peaksid lõppema suvel.

Olemasolev ringristmik rekonstrueeritakse ümber kaherajaliseks turbo-ringristmikuks. Vahetult enne ringristmikku ja ringristmikul eraldatakse sõidurajad eralduskividega ning seega tuleb liiklejal teha õige sõiduraja valik enne ringristmikule jõudmist ja ringristmikul ei toimu rajavahetusi. 

Lisaks teostatakse ehitustööde käigus Viimsi sissesõidu juures asuva Circle K ees asuva ringristmiku ja ümberehitatava ringristmiku vahelise teelõigu asfaltkatte taastusremont ning Rohuneeme teele Rimi toidupoe küljele rajatakse uus bussipeatus.

Viimsi keskuses asuval ringristmikul on suur liiklussagedus ja ristmikul on toimunud palju liiklusõnnetusi, juhid eksivad sõiduradade valikuga ning liiklejate jaoks jääb kohati arusaamatuks teeandmise kohustus. Ringristmiku läbitakse suurtel kiirustel ja ringilt väljudes ei märgata seetõttu õigel ajal jalakäijaid, põhjendati ümberehituse vajadust transpordiametist.

Ehitustööd lähevad maksma 876 849 eurot. Ringristmik asub Viimsi-Randvere tee esimesel kilomeetril.

Ehitustööde ajal on oodata olulisi liikluskorralduse muudatusi, millest teavitatakse liiklejaid ette, märgiti transpordiametist.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: