Kevadilmad asenduvad vihma ja isegi lörtsiga

Just siis kui on tunne, et kevad on tõesti kätte jõudnud, suudab ilm ikka üllatada. Kaunis kevad asendub mõneks ajaks pisut tujukama ilmaga.

Enamus Euroopast jäi teisipäeval kõrgrõhula mõjusfääri, mille kese asub Poolas. Tänu sellele oli ilm kuiv ja täis päiksepaistet ning paiguti tõusid temperatuurid kuni +15 kraadini. Siin-seal sadas ka siiski vihma - Briti saartele ja Pürenee poolsaarele ulatusid pilved Atlandil pöörlevast madalrõhkkonna lohust. Kreekasse ja ka Türgi lääneosasse tõi vihma aga Vahemere idakaldal tegutsenud väike madalrõhkkond.

Homme liigub Poola kohal olev võimas kõrgrõhkkond lõunasse ning seejärel jõuab Skandinaaviast üle Läänemere meieni madalrõhulohk, mis kannab endaga kaasas ka sademeid. Neljapäeva öösel kaugeneb see aga kagusse ning üle Läänemere sirutub taas kõrgrõhuhari. Samal ajal liigub üle Skandinaavia põhjatipu sajune madalrõhkkond, mille serv ulatub ka üle Soome lahe ning muudab meil taeva taas pilvisemaks.

Eeloleval ööl on vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja läänetuul 2-8, rannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -4.

Hommikul on Eesti läänepoolne osa pilvisem ning võimalike sajuhoogudega. Ida pool aga võrdlemisi selge ning kuiv. Puhub edela- ja lääne-, saartel ka loodetuul 2-9 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +2 kraadi.

Päev jätkub pilves selgimistega. Vihma- ning lörtsipilved liiguvad Loode-Eestist kagu suunas ning pärastlõunast alates sadu lakkab. Puhub lääne- ja loodetuule 4-10 m/s, rannikul puhanguti kuni 14 meetrit. Õhutemperatuur on 4 kuni 8°C.

Järgmised päevad toovad aga kaasa taas sajuvõimaluse. Neljapäeval püsib ilm veel kuiv, kuid alates reedest lubab vihma, mis nädalavahetusel võib üle minna kohati ka lörtsi- ning lumesajuks. Laupäeval hakkab ka temperatuur pisut langema ning pühapäeval on oodata terve päeva väikeseid miinuskraade.

Seega kaunis kevad asendub mõneks ajaks pisut tujukama ilmaga.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: