Senaatorid soovivad blokeerida Venemaa kullavarud

Kullakang
Kullakang Autor/allikas: SCANPIX/IM/McPhotox/ErwinxWodickax

USA parteiülene senaatorite rühmitus esitas seaduseelnõu, mille eesmärk on takistada Venemaad võtmast kasutusele kullavarusid, et kompenseerida rubla devalveerimist.

Venemaa-vastased sanktsioonid on külmutanud riigi valuutavarad, kuid mitte kullavarusid.

Senaatorite Angus Kingi, John Cornyni, Bill Hagerty ja Maggie Hassani esitatud seaduseelnõu takistaks Venemaal edaspidi oma kulda müümast. Sellega rakenduksid omakorda sanktsioonid kõikidele Ameerika ettevõtetele, asutustele ja organisatsioonidele, kes teadlikult teevad tehinguid Venemaa keskpanga varadest pärit kullaga või kauplevad Venemaal kullaga füüsiliselt või elektrooniliselt.

Alates 2014. aastast, kui USA kehtestas Venemaale Krimmi sissetungi eest sanktsioonid, on Venemaa oma kullavaru hoogsalt täiendanud ja praegu ulatub see 132 miljardi dollarini.

"Venemaa tohutud kullavarud on üks väheseid allesjäänud varasid, mida Putin saab kasutada, et hoida oma riigi majandust veelgi enam langemast," ütles Angus King.

"Nende reservidele sanktsioonide kehtestamisega saame Venemaad veelgi isoleerida maailma majandusest ja raskendada Putini üha kulukamaks muutuvat sõjalist kampaaniat," lisas King.

"USA ja meie liitlased peavad olema vankumatud Venemaa agressioonile vastu astudes ja tagama, et blokeerime Putini igasuguse põgenemistee sanktsioonidest möödapääsemisel," märkis Maggie Hassan.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: axios.com

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: