Jõhvi põhikooli uus maja on ehitajatele paras väljakutse

Foto: Rene Kundla/ERR

Jõhvi põhikooli ehitamine on veninud ning sügisel õpilased uude kooli veel minna ei saa. Koolijuhi sõnul ollakse hästi ehitatud koolimaja nimel nõus veetma aasta lõpuni koolitunde ajutistes ruumides.

Jõhvi põhikooli ehitamine on erinevate mõjude kokkulangemise tõttu algsest graafikust väljas.

"Viimastel aastatel on meid teavasti tabanud korraga kaks tuntud kriisi: tervishoiu ja julgeoleku kriis. Peatöövõtjale on vaieldamatult kõige suurem probleem hinnatõus," tunnistas AS-i Rand ja Tuulberg ehitusjuht ja juhatuse liige Priit Vakmann.

Uues majas on tavapäratud arhitektuurilised lahendused. "Hoone arhitektuur nõuab üsna erisugust konstruktsiooni. Inseneridel on siin päris palju peamurdmist ja ehitajatel väljakutsed ajagraafikus püsimiseks ja spetsiifiliste materjalide kättesaamiseks," rääkis Vakmann sarikapeol.

Seda, et lapsed peavad ka eeloleval sügisel kooliteed alustama endises Eesti Põlevkivi peamajas, Jõhvi põhikooli direktor Liina Mihkelson probleemiks ei pea.

"Las ehitajad teevad kauem, aga korralikult, et kui me uuel aastal majja sisse saame, siis me ei pea hakkama midagi parandama ja ümber tegema, vaid tuleme ning hakkame õppima ja tööle," ütles Mihkelson.

Vana koolimaja jõuti küll enne lammutamist renoveerida, kuid koolijuhi sõnul oli maja vaid väljast kaunis ja kevaditi oli seal väga umbne.

Kuna uus maja on arvestatud vähemale hulgale õpilastele, kui praegu koolis käib, tuleb koolijuhil välja mõelda, kuidas nad kõik ära mahutada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: