Ukraina ajakirjanik kirjutab Saaremaalt Mõkolajivi portaali uudiseid
Saaremaale on jõudnud üle 300 sõjapõgeniku ja kaks kolmandikku neist on esitanud ajutise kaitse taotluse. Ja neist omakorda paarkümmend on käinud Kuressaare töötukassas tööd otsimas. Ometigi on sõjapõgenike hulgas neidki, kellel on juba töö.
Julial, Ukrainast Eestisse jõudnud sõjapõgenikul on vähemalt praegu üks mure Saaremaal vähem. Ta ei pea hakkama endale tööd otsima, vaid võttis töö Ukrainast kaasa. Julia on ajakirjanik ja kirjutab Saaremaalt oma kodulinna Mõkolajivi uudisteportaali NIKVESTI.COM uudiseid.
"Ma jätkan tööd oma väljaandes ja praegu kirjutan Mõkolajivisse saabunud abist, sellest, et linna saabus täna (reedel – toim.) partii ravimeid Saksamaalt," ütles Julia.
Kui enne sõda oli portaalil pool miljonit jälgijat, siis nüüd on neid Julia sõnul arvatavasti rohkem, Kõik toimetajad on eri paikades üle riigi ja ka välisriikides laiali. Enne oma toimetuse ruumide maha jätmist jagasid nad oma töövahendid, näiteks droonid armeele.
"Meie väljaanne tegutseb 12 aastat ja me tahame seda säilitada kõikide jõupingutustega. Igaüks meist, kes sõitis ära, kes jäi alles, aga me kõik teeme tööd selle nimel, et saaksime Mõkolajivi elanikke informeerida sellest, mis toimub linnas ja tuua nendeni infot," lausus Julia.
Läbi üheksa riigi viie päevaga Ukrainast Saaremaale jõudnud Julia ja tema abikaasa suhtlevad päevas vähemalt kolm-neli korda oma lähedastega, kes Mõkolajivisse maha jäid. Näiteks saab Julia neilt lisaks ametlikele allikatele täiendavat informatsiooni oma artiklite jaoks.
"Kuna meil on veebiportaal, siis pole eriti oluline, kus sa asud. Peamine on mitte kaotada sidet koduga. Ja kuivõrd sinna jäid ikkagi ka veel meie kolleege ja tuttavaid, kes saavad operatiivset infot ja fotosid jagada, siis erinevus polegi nii suur, kus asud," ütles Julia.
Alles viimased ööd on noored sõda unes nägemata Saaremaal magada saanud.
Toimetaja: Marko Tooming