Venemaa korraldas Kaliningradis õhukaitseõppuse S-400-dega

Vene õhutõrjekompleksid S-400.
Vene õhutõrjekompleksid S-400. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Venemaa relvajõud viisid Kaliningradi oblastis läbi sõjaväeõppuse, mille raames harjutati vaenlase õhurünnaku tõrjumist moodsate raketikompleksidega S-400, teatas Vene kaitseministeerium laupäeval.

Õppustel rakendati õhutõrjekomplekse S-400, mis pidid ära hoidma massilise raketi- ja pommilöögi taristuobjektidele, teatasid Vene relvajõud.

Õppuse legendi kohaselt avastasid Vene Balti laevastiku raadiolokatsiooniüksused suurest kaugusest tingliku vaenlase lennukid. Nende rolli täitsid Balti laevastiku õhuväe enda lennukid Su-27.

"S-400 meeskonnad võtsid sihtmärgid viivitamatult jälgimise alla ning hävitasid simuleeritud laskudega need oma tabamisulatuse kaugeimal piiril. Lahinguharjutus toimus tingliku vaenlase lennukite massilise eetrisurve tingimustes," kirjeldas Vene kaitseministeerium õppust.

Harjutusse oli kaasatud umbes 20 tehnikaühikut.

S-400 on õhutõrje raketikompleks, mille Venemaa võttis oma relvastusse 2007. aastal. Praeguseks on välja töötatud ka veel moodsam versioon samast relvast – S-500 – mida hakati relvastusse võtma eelmisel aastal.

Uudisteagentuur Reuters märkis oma teates õppusest Läänemerel, et Venemaa korraldas laupäeval sõjaväeõppuse ka Kuriili saartel, mille kuuluvuse üle Moskva siiani Jaapaniga vaidleb.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: