Venemaa võimud lisasid Deutsche Welle välisagentide nimekirja

Deutsche Welle
Deutsche Welle Autor/allikas: SCANPIX/AFP/YURI KADOBNOV

Venemaa justiitsministeerium teatas esmaspäeval, et lisas Saksamaa uudistekanali Deutsche Welle välisagentide nimekirja.

"See otsus tehti 28. märtsil lähtudes kehtiva seadusandluse nõuetest ja riigiasutustelt saadud dokumentide alusel," teatas ministeeriumi pressiteenistus. 

3. veebruaril teatas Venemaa välisministeerium, et tühistas Deutsche Welle töötajate akrediteeringud. 4. veebruaril suleti Deutsche Welle esindus Moskvas. Tegemist oli Moskva vastusammuga, kuna varem teatas Saksamaa meediaregulaator (ZAK), et Kremli rahastatud telekanal RT peab riigis lõpetama saksakeelsete saadete edastamise.

Välisagendiks kuulutamine tähendab, et väljaandelt nõutakse rahastusallikate avaldamist ja vastava märgise lisamist oma lugudele.

Kümned Vene ajakirjanikud ja mitmed juhtivad sõltumatud väljaanded on viimaste aastate jooksul kantud välisagentide nimekirja. Pärast sõjategevuse puhkemist Ukrainas piirab Kreml aga veelgi rohkem riigis sõnavabadust.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: