Galerii: päästeautod said uue kuue

{{1648550400000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Eesti kutseliste ja vabatahtlike komandode päästesõidukid läbivad samm-sammult värskenduskuuri: praeguseks on uue ja silmapaistva väljanägemise saanud kaks päästeautot ja üks haagis.

Päästesõidukite uus välimus on oluline selleks, et sündmusele reageerides liikluses senisest enam silma paista ning seega võimalikult kiiresti abivajajateni jõuda, selgitas päästeamet.

Päästesõidukite senine värvilahendus pärineb aastakümnete tagant, liiklusolud ja -kultuur on aga kümnendite jooksul tublisti muutunud.

"Liiklus on muutunud märksa tihedamaks ning üha olulisem on päästesõidukite eristumine liiklusvoos. Sellele rõhub ka sõidukite uus värvilahendus," selgitas päästeameti päästetöö osakonna valmisoleku talituse juhataja Leho Lemsalu.

Nii jäävad ajalukku valge kontrastvärviga kaetud autouksed ja valged küljetriibud. Uue välimusega autod on üleni punased ning silmapaistvat kontrasti pakuvad valged ja kollased kaldtriibud. Ka autode tagaosa on kaetud valgust peegeldava materjaliga ja nii muutuvad sõidukid paremini märgatavaks ka pimedal ajal.

Samuti ühtlustab uus disain vabatahtlike ja kutseliste päästekomandode alarmsõidukite välimuse.

Esimene uue disainiga päästeauto läheb ühte Eesti hõivatumasse, Tartu päästekomandosse, ning hakkab väljakutsetele sõitma aprillikuus. Vabatahtlike komandode masinapargist on esimesena saanud uue ilme Hüüru vabatahtliku päästekomando põhiauto.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: