Erakondade reitingud: Reformierakond on tõusnud kindlaks liidriks

Kaja Kallas ja Jüri Ratas pärast koalitsioonilepingu allkirjastamist eelmise aasta 25. jaanuaril
Kaja Kallas ja Jüri Ratas pärast koalitsioonilepingu allkirjastamist eelmise aasta 25. jaanuaril Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reformierakonna toetus tõusis nädalaga veelgi, Keskerakonna puhul märkimisväärset tõusu täheldada ei saa, selgus MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös valminud erakondliku eelistuse küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 29 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 21,4 protsenti ja Eesti 200 17,7 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus tõusis nädalaga 1,3 protsendipunkti võrra ning viimase seitsme nädalaga on peaministripartei toetus kasvanud 7,7 protsendipunkti võrra. Teisel kohal oleva EKRE toetus nädalaga ei muutunud ning Reformierakonnast jäädakse 7,6 protsendipunkti kaugusele. Kolmandal kohal oleva Eesti 200 toetus on viimase kolme nädalaga langenud kahe protsendipunkti võrra. 

Esikolmikule järgnevad Keskerakond (16,5 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,4 protsenti) ning Isamaa (5,5 protsenti). Isamaa toetus on viimase viie nädalaga langenud 1,9 protsendipunkti võrra. Roheliste toetus oli 1,3 protsenti.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 45,5 protsenti ja opositsioonierakondi 34,3 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 1. – 28. märtsini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: