Jaekaubanduses ületati napilt eelmise aasta tase, kasv aeglustus

Üha enam e-äri kolib üksnes kulleriga teenindatavatesse laopoodidesse, kuhu klient ise sisse astuda ei saagi.
Üha enam e-äri kolib üksnes kulleriga teenindatavatesse laopoodidesse, kuhu klient ise sisse astuda ei saagi. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu veebruaris 683 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades neli protsenti.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul kasvas müügitulu jaanuaris aastases võrdluses kaheksa protsenti, veebruaris aga kasv aeglustus.

Müügitulu suurenes nii mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes kui ka toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes. "Suurima kasvu tegid mootorikütuse jaemüügiga tegelevad ettevõtted, kus müügitulu suurenes 2021. aasta veebruariga võrreldes 10 protsenti. Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes neli protsenti ja toidukauplustustel kaks protsenti," täiendas Pihlak.

Tööstuskaupadest enim ehk 15 protsenti suurenes müügitulu kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil. Müügitulu suurenes veel 13 protsenti apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes, viis protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning viis protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad).

Müügitulu vähenes viis protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplusetes ja üks protsent tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.

Muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga, jäi müük eelmise aasta veebruariga võrreldes samale tasemele.

Jaanuariga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu veebruaris üheksa protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes müük eelmise kuuga võrreldes kaks protsenti.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: