Shanghais kiireneb koroonaviiruse levik, kompartei karmistas piiranguid

Hiina ärikeskus Shanghai
Hiina ärikeskus Shanghai Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/ALY SONG

Shanghais kehtivad juba karmid koroonapiirangud, kuid viiruse levik kiireneb. Viiruse leviku piiramiseks sulges kommunistlik partei teisipäeval terve linna.

Shanghai on Hiina ärikeskus, kus elab umbes 26 miljonit inimest. Linn jaguneb laias laastus piki Huangpu jõge kaheks. Läänes asub linna ajalooline keskus ja idas finants- ja tööstuspiirkond. 

Idapoolses linnas kehtivad juba esmaspäevast karmid piirangud. Läänes pidid piirangud hakkama kehtima alates reedest. 

Teisipäeval said aga läänepoolsetes linnaosades elavad elanikud teada, et nad ei tohi järgmise seitsme päeva jooksul oma kodudest lahkuda. "Taastame varsti tavapärase elu, kuid järgmisel perioodil palume kõigil piirangutest rangelt kinni pidada," teatasid kohalikud võimud.

Shanghai linna edelaosa Minhang teatas, et peatab piirkonnas bussitranspordi kuni 5. aprillini. Linnaosas elab umbes 2,5 miljonit inimest. 

Shanghai võimud teatasid samuti, et hakkavad kuuajalise kampaania käigus desinfitseerima selliseid kohti nagu büroohooned, turud ja koolid.

Hiina majandusteadlased prognoosisid märtsi keskel, et Shanghai täismahus sulgemine mõjutaks märkimisväärselt riigi selle aasta majanduskasvu. 

Koroonaviiruse levik kiireneb ka mujal Mandri-Hiinas. Viimase kahe nädalal jooksul on uute nakatumiste arv palju suurem kui aasta esimese kahe kuu jooksul kokku. Kompartei sulges kolmapäeval täielikult riigi idaosas asuva Xuzhou linna. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: