Reedest leevenevad reisimise piirangud

Turistid lennujaamas
Turistid lennujaamas Autor/allikas: Raigo Pajula/välisministeerium

Valitsus otsustas lihtsustada reisimisel kehtivaid Covidi leviku tõkestamiseks mõeldud reegleid; tõendinõue kaob täielikult suurele osale Euroopa riikidest, mujalt tulles saab Eestisse siseneda ega pea jääma eneseisolatsiooni vaktsineerimistõendi, läbipõdemistõendi või negatiivse testi tõendiga.

Covidi-tõendi nõue kaob reisijatele, kes tulevad Eestisse Euroopa Liidu ja Euroopa majanduspiirkonna riikidest ning Andorrast, Monacost, San Marinost, Šveitsist, Vatikanist ja Ühendkuningriigist. Kõik nendest riikidest saabujad saavad vabalt ületada riigipiiri ega pea jääma eneseisolatsiooni.

Ülejäänud riikidest saabuvad kolmandate riikide kodanikud ja elanikud võivad Eestisse siseneda ega pea jääma seitsmeks päevaks eneseisolatsiooni, kui neil on vaktsineerimistõend, läbipõdemise tõend või negatiivse koroonatesti tulemust tõendav dokument. Riigipiiri ületamiseks testiga sobivad kuni 48 tundi enne piiriületust tervishoiuteenuse osutaja juures tehtud negatiivse tulemusega PCR-test või Euroopa Liidu terviseohutuse komitee heaks kiidetud antigeeni test.

Kolmandast riigist saabuvad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ning Andorra, Monaco, San Marino, Šveitsi, Vatikani või Ühendkuningriigi kodanikud ja elanikud vabastab isolatsioonist lisaks eelnevatele ka esimesel võimalusel pärast piiriületust tervishoiuteenuse osutaja juures tehtud negatiivse tulemusega PCR-test või antigeeni test.

Kontrollimeetmetest on endiselt vabastatud kõik alla 12-aastased lapsed, ka säilivad erandid diplomaatidele, transiitreisijatele, kauba- ja reisijateveoga seotud töötajatele, elutähtsate teenuste osutajatele, samuti jääb kehtima erand õppe- ja huvitegevuses osalemiseks. Kehtima jäävad ka erandid Ukrainast saabuvatele sõjapõgenikele – neilt ei nõuta riigipiiri ületamisel Covidi tõendit.

Korraldused hakkavad kehtima 1. aprillil.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: