Sikkutist saab tõenäoliselt Odinetsi asemel korruptsioonikomisjoni juht

Riina Sikkut riigikogu koridoris.
Riina Sikkut riigikogu koridoris. Autor/allikas: Patrik Tamm / ERR

Sotsiaaldemokraadist Riina Sikkutist saab tõenäoliselt alates 4. aprillist riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juht. Seni juhtis komisjoni erakonna peasekretärina tööd alustanud Eduard Odinets.

Seda kinnitas ERR-ile Sotsiaaldemokraatide pressiesindaja Kai Kalamees.

Kalamehe sõnul otsustas Odinets ise komisjoni esimehe kohalt lahkuda, kuna tema hinnangul ei sobi see töö kokku peasekretäri ametiga.

"Lisaks on peasekretäri amet oluliselt suurendanud tema töökoormust," lausus Kalamees.

Ta lisas, et sel nädalal valiti Odinets parlamendi põhiseaduskomisjoni aseesimeheks. "Odinets lahkus eelnevalt kultuurikomisjonist, kus nüüd töötab Jaak Juske. Juske lahkus omakorda riigikaitsekomisjonist, mille liikmeks sai Lauri Läänemets," rääkis Kalamees.

Kalamees rääkis, et Sikkut jääb ka rahanduskomisjoni liikmeks.

Sotsiaaldemokraatidest on veel Raimond Kaljulaid Euroopa Liidu Asjade Komisjoni (ELAK) aseesimees ja majanduskomisjoni liige, Helmen Kütt on sotsiaalkomisjoni aseesimees ja Heljo Pikhofi õiguskomisjoni aseesimees, Ivari Padar kuulub maaelukomisjoni, Indrek Saar väliskomisjoni ja Kalvi Kõva majanduskomisjoni.

Sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets ütles ERR-ile, et muudatused komisjonide koosseisus on tingitud erakonna esimehe muutusest.

Seoses sellega valis ka erakonna fraktsioon lõpuks Lauri Läänemetsa eelmise erakonna esimehe Indrek Saare asemel fraktsiooni juhiks.

Lauri Läänemets valiti Sotsiaaldemokraatide esimeheks 5. veebruaril.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: