Fotod: Tallinnas kogunes EKRE volikogu

{{1648891800000 | amCalendar}}

Tallinnas Von Stackelbergi Hotellis kogunes laupäeval Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu, kes võttis vastu poliitilise avalduse.

Volikogu päevakorras oli erakonna esimehe Martin Helme ülevaade poliitilisest olukorrast, riigikaitse- ja julgeolekuküsimused ning poliitilise avalduse vastuvõtmine.

EKRE volikogu märkis poliitilises avalduse, et peab vastuvõetamatuks Reformierakonna ja Keskerakonna poliitikat suruda sõja varjus läbi Eesti inimeste palgataseme languseni viivat ja rahvusriiklust hävitavat massiimmigratsiooni.

"Praeguse valitsuse plaan pikendada lühiajaliste, aastase tööloaga Eestis viibinud välisriikide kodanike meie riigis töötamise õigust veel kaheks aastaks ja alandada palganõuet seniselt Eesti keskmiselt 0,8-le keskmisele muudab radikaalselt niigi ülimalt avatud ja eestlaste osakaalu vähendavat sisserändepoliitikat.

On mõistusevastane, et olukorras, kus Ukraina sõjapõgenike hulk – praeguse seisuga üle 25 000 – ületab niigi meie riigi võime neile abi pakkuda, kavatseb valitsus odavtööjõu sisserännet järsult suurendades immigratsioonile veelgi hoogu juurde anda," seisis avalduses.

EKRE volikogu hinnangul on odavtööjõu massilise sisseveo pikaajaline tagajärg eestlaste vähemusse jäämine oma kodumaal. "Kui senine sündimustase jääb samaks ja valitsuse kavandatud muudatusi ning Ukraina põgenike vastuvõtmist kasvatav positiivne migratsioonisaldo tõuseb kahekordseks, siis muutume vähemusrahvuseks omal maal juba mõnekümne aasta pärast," märgiti avalduses.

EKRE volikogusse kuuluvad erakonna auesimees, esimees ja aseesimehed, erakonna parlamendiliikmed, kongressil valitud volikogu liikmed, ühenduste esimehed ning maakonna- ja linnaühenduste esimehed. Maakonna- ja linnaühenduste volitusel kuulub täiendavalt volikogusse üks esindaja iga 300 liikme kohta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: