Korruptsioonivastase erikomisjoni esimeheks sai Sikkut, asejuhiks Randpere

Korruptsioonivastase erikomisjoni liikmed, esiplaanil Riina Sikkut ja Valdo Randpere
Korruptsioonivastase erikomisjoni liikmed, esiplaanil Riina Sikkut ja Valdo Randpere Autor/allikas: Erik Peinar/riigikogu kantselei

Riigikogu korruptsioonivastases erikomisjonis toimusid esmaspäeval erakorralised juhivalimised. Komisjoni esimeheks sai sotsiaaldemokraat Riina Sikkut ja aseesimeheks Valdo Randpere Reformierakonnast.

Korruptsioonivastase erikomisjoni erakorralised esimehe ja aseesimehe valimised toimusid, kuna senine esimees Eduard Odinets (SDE) siirdus põhiseaduskomisjoni aseesimehe kohale.

Korruptsioonivastasesse erikomisjoni kuuluvad veel Paul Puustusmaa (EKRE), Priit Sibul (Isamaa), Marko Šorin (Keskerakond) ja Mati Raidma (Reformierakond).

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon jälgib, et Eesti riigi seadustes sätestatud korruptsioonivastaseid meetmeid ka tegelikult rakendataks. Komisjon arutab ja hindab seaduses loetletud ametiisikute võimalikke korruptsioonijuhtumeid, jälgib Riigikogu liikmete tegevuspiirangutest kinnipidamist ja kontrollib huvide deklaratsioone. Kord aastas esitab erikomisjon Riigikogule ülevaate oma tegevusest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: