Isamaa plaanib kapo poolt kinni peetud liikme välja visata

Sputniku kontor.
Sputniku kontor.

Isamaa plaanib enda ridadest välja arvata Mati-Dmitri Terestali, kelle kaitsepolitsei kinni pidas kahtlustatuna rahvusvaheliste sanktsioonide rikkumises.

Kapo teatas kolmapäeval, et pidas kinni Jelena (43) ja Mati-Dmitri (50), keda kahtlustatakse rahuvastases kuriteos, täpsemalt rahvusvaheliste sanktsioonide rikkumises. Delfi andmetel on kinnipeetud isikute näol tegu Elena Cherysheva (viidatakse ka nimega Jelena Tšerõševa - toim) ja Mati-Dmitri Terestaliga.

Cherysheva ja Terestali tegemiste kohta seoses Sputnikuga kirjutas juba 2021. aastal pikemalt Propastop. Äriregistri andmetel kuulub 5. mail 1971 sündinud Mati-Dmitri Terestal 2004. aastast Isamaa ridadesse. Ta astus alul Res Publica liikmeks ja erinevate ühinemiste järel sai temast Isamaa liige.

"Inimestel, kelle tegevus õigustab või aitab kaasa Venemaa agressioonisõjale Ukrainas ei ole kohta Isamaa erakonnas. Isamaa esimees on teinud erakonna eesteisusele ettepaneku antud liige erakonnast välja arvata," teatas ERR-ile Isamaa kommunikatsioonijuht Karl Sander Kase.

Kapo teatel on eelmisel aastal alustatud kriminaalasjas kogutud materjalide järgi alust kahtlustada, et Elena ja Mati-Dmitri tegid Sputnik Meedia portaali kaudu sanktsioonialusele isikule kättesaadavaks rohkem kui  350 000 euro väärtuses majanduslikku ressurssi. Raha selleks tuli kahtlustuse kohaselt Venemaa Föderatsioonist. Lisaks hoidsid nad portaali jätkuvalt tegevuses ka pärast Euroopa Liidu 1. märtsil 2022 kehtestatud sanktsiooni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: