Pärnu politsei sai uue tulevase patrullkoera

Foto: ERR

Kolmekuune saksa lambakoer Ruu on Pärnu politseinike noorim kolleeg. Ruu ja koerajuht Hannaliina Jõffert sõidavad juba esmaspäeval kursustele, kus kutsikas saab õpetust tubliks patrullkoeraks kasvamisel.

Ruu on intelligentse olekuga ja polegi nii suur möllumees kui kutsikad tavaliselt. Aga on armas, terane ja tähelepanelik.

Pärnu Rannapark, kuhu koerajuht Hannaliisa Jõffert viis oma hoolealuse esimest korda, oli koerakesele huvitav paik, sest nii palju oli uusi lõhnu.

Ametlikult on Jõffert koerajuht 1. aprillist, aga koer on tema juures juba kuu aega.

"Kuna mulle meeldib koertega töötada ja politseitöö on mulle ka hingelähedane, siis ma mõtlesin, et miks mitte teha hobi ja tööd koos," rääkis Jõffert.

Ruust peab kasvama tubli patrullkoer, seetõttu ei tohi võõrad temaga rääkida, teda silitada ega nunnutada, muidu hakkab koer kõiki inimesi sõbraks pidama ja tööst ei tule midagi välja.

Kutsika kasvamine ja patrullkoeraks väljaõpetamine võtab hulk aega.

"Esimese atesteerimiseni läheb umbes kaks aastat aega. /.../ Eks näis, kuidas meil minema hakkab. Võib-olla pooleteiseaastaselt juba läheb paremini ja saame ka tööd teha," ütles Jõffert.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: