Suri akadeemik ja majandusteadlane Mihhail Bronštein

{{1649516100000 | amCalendar}}
Akadeemik Mihhail Bronštein.
Akadeemik Mihhail Bronštein. Autor/allikas: Teaduste Akadeemia

Ööl vastu laupäeva lahkus meie seast 99-aastasena akadeemik ja majandusteadlane Mihhail Bronštein, teatas Teaduste Akadeemia.

Bronšteini teaduslik huvi oli seotud makromajanduse problemaatika ja põllumajandusökonoomika, riikidevaheliste majandussuhete ja majanduse ning ökoloogia suhetega.

Bronšteinil on suured teened Eesti taasiseseisvumisprotsessi esimeste majandusreformide ettevalmistamisel ja läbiviimisel ning Balti majandussilla kontseptsiooni loomisel, märkis akadeemia.

Akadeemik Bronšteini sulest on ilmunud üle 400 teadusartikli ja hulgaliselt majandusanalüütilisi artikleid ajakirjanduses.

1985. aastal tunnustati Mihhail Bronšteini Eesti NSV teenelise teadlase aunimetusega, 1988. aastal Eesti teaduste akadeemia medaliga ning 2006. aastal Eesti vabariigi Valgetähe III klassi teenetemärgiga.

Teaduste akadeemia president Tarmo Soomere ütles, et Bronšteini elutöö majandusteaduse vallas on elav näide, kuidas tipptasemel teadmine ja adekvaatne analüüs suunab mõistlikkuse poole isegi selliseid ideoloogiliselt rangelt raamistatud süsteeme nagu Nõukogude Liit.

"Tema makromajanduslikele ja põllumajandusökonoomikale tuginevate põhjenduste alusel saavutati eritingimused Eesti NSV põllumajandusele. Tema doktoritöö pani aluse põllumajanduse stimuleerimise süsteemile, mis omakorda viis loogiliselt nende sammudeni, nagu hinnakujundus, töö tasustamine, kooperatiivse ja eraomandi ühitamine, mis kujunesid sillaks nõukogude süsteemist nüüdisaegse põllumajandusökonoomikani. Ühena esimestest õppis ta hindama Eesti põllumajanduse looduslikku potentsiaali, aduma maa erinevat väärtust eri kohtades, tajuma ökoloogia olulisust ning visandama ebasoodsates oludes olevate piirkondade abistamise mehhanismi," lausus Soomere.

Bronštein sündis 23. jaanuaril 1923.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: