Zelenski: Venemaa jahib tervet Euroopat

Ukraina president Volodõmõr Zelenski kutsus oma igal hilisõhtul rahvale tehtud pöördumises maailma üles kehtestama Venemaale täielik naftaembargo, et lämmatada üks tema peamistest tuluallikatest rõhutades, et Ukrainal pole aega oodata. Zelenski märkis, et Venemaa jahib tervet Euroopat.

Zelenski ütles kommentaariks Briti peaministri Boris Johnsoni laupäevasele visiidile Kiievisse, et Suurbritannia on valmis asuma patrooniks Kiievi taastamisele pärast sõda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks Johnsonile kohtus Zelenskiga laupäeval Kiievis ka Austria kantsler Karl Nehammer.

Zelenski hoiatas, et Venemaa ei piirdu Ukrainaga, vaid jahib tervet Euroopat.

"Ukrainal ei ole aega oodata. Vabadusel pole aega oodata, kui türannia käivitab agressiooni kõige vastu, mis hoiab Euroopas rahu. Tegutseda tuleb kohe. Tuleb tegutseda põhimõttekindlalt ja naftaembargo on esimene samm. Seda peaks tegema kogu demokraatlik maailm, kogu tsiviliseeritud maailm. Siis saab Venemaa seda tundma. Siis saab see neile olema põhjuseks otsida rahu, et lõpetada mõttetu vägivald," ütles Zelenski.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: